Galeria 2011

Zobacz Galerię zdjęć z Klubu Karate Kyokushin w Złocieńcu (flash) – zalecana przeglądarka Internet Explorer

15. Pasowanie

Po zaliczeniu egzaminu 19.12.2011r. najmłodsi adepci karate kyokushin zostali pasowani na „SAMURAJA” i tym samym rozpoczęli swoją prawdziwą przygodę z karate.

14. Mikołajki

09.12.2011r. na hali widowiskowo sportowej w Złocieńcu odbył się  IV Turniej Mikołajkowy w Karate Kyokushin.

Turniej rozegrany został w 6 kategoriach wiekowych:

  • do 8 lat:

1. Tomasz Olszewski

2. Michał Gorowiec

3. Kacper Michalczak

  • 9-10 lat:

1. Maksymilian Kapuściński

2. Miłosz Wiszniewski

3. Dawid Raczyński

  • 11-12 lat:

1. Marcel Wiszniewski

2. Katarzyna Dawidowska

3. Karol Lurka

  • 13-16 lat
  1. Krystian Dudzik
  2. Angelika Szczecińska
  3. Szymon Gorowiec
  • Mamy (open)

1. Kazimiera Lurka

2. Ewa Disterhoft

3. Anna Hałuza

  • Ojcowie (open):

1. Tomasz Ziomko

2. Piotr Kapusciński

3. Grzegorz Weselak

Po turnieju był oczywiści Mikołaj, który rozdał wszystkim prezenty.

13. Turniej Koszalin 17.12.2011

17.12.2011 w Koszalinie odbył się Turniej o Puchar Prezydenta Koszalina w Karate Kyokushin. Były to zawody w formule full kontakt.

Ze Złocieńcu startowali:

Paulina Ostrzycka, Kinga Barańska (3 m. w kumite), Angelika Rumak (1 m. w Kumite), Angelika Szczecińska, Jakub Pawłowicz (3m. w Kumite)

12. Egzamin

W dniu 16.12.2011r. w naszym klubie odbył się egzamin na stopnie kyu. Dla niektórych był bardzo wyczerpujący. Co widać na zdjęciach.

11. 12.11.2011 Włocławek VIII Puchar Polski Juniorów i Młodzików

12 listopada 2011 we Włocławku odbył się VIII Puchar Polski Juniorów i Młodzików z udziałem 178 zawodników z 55 ośrodków. Turniej poprzedziło szkolenie sędziów oraz narada kierowników ośrodków. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug.

Z naszego klubu startowali: Paulina Ostrzycka (3 miejsce w kumite), Karolina Śmigielska (1 walka wygrana), Jagoda Pawłowicz (2 walki wygrane + 8 m. w kata), Angelika Rumak, Kinga Barańska (1 walka wygrana), Jakub Pawłowicz (7 m. w kata).

10. 1.10.2011 Zawody Koszalin

1 października 2011r w Koszalinie, odbyły się finały XII Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w Karate Kyokushin.

Złocieniec reprezentowało 15 zawodników. Wszyscy spisali się dobrze, ale medale zdobyli:

Dawid Raczyński – 1m. w kata, Maksymilian Kapusciński – 2m. w kata + 3 w kumite, Agnieszka Reczko – 2m. w kata, Justyna Pawłowicz – 2m. w kata + 3 m. w kumite, Angelika Szczecińska 1m. w kumite, Paulina Ostrzycka – 2m. w kumite, Jagoda Pawłowicz – 3m. w kumite, Marcel Wiszniewski – 1m. w kumite.

Łącznie zajęliśmy 5 miejsce na 11 drużyn. W zawodach startowało 250 zawodników.

09. 17.09.2011 Szczecinek – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin

17.09.2011 w Szczecinku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. Dodatkowo rozegrano również turniej juniorów. W kategorii młodziczek startowały: Paulina Ostrzycka (1 m. w kumite), Angelika Szczecińska, Karolina Śmigielska, Jagoda Pawłowicz. W kategorii juniorów Jakub Pawłowicz zajął 3m. w kumite.

08. 38 WSCHODNIOEUROPEJSKI LETNI OBÓZ KRAKÓW 2011

W dniach 21-24.07.2011r. w Krakowie, odbył się Międzynarodowy Obóz Karate Kyokushin zorganizowany przez Polską Organizację Kyokushinkai. W obozie uczestniczyli instruktorzy z Rosji, Ukrainy, Mołdawii, Czech, Białorusi, Hiszpanii, Austrii, Niemiec oraz Polski. Treningi prowdzili shihan Andrzej Drawniak 8 dan, shihan Antonio Pinero 7 dan, shihan Jose Lezkano 5 dan.
W obozie uczestniczyli instruktorzy ze złocienieckiego klubu karate, sensei Wojciech Pawłowicz -1 dan oraz sempai Marek Chmura -1 kyu. Tematyka obozu obejmowała metodykę nauczania poszczególnych technik oraz pozycji karate, a także kata. Poszczególne treningi prowadzone były pod katem kumite (walki). Koniec obozu to egzamin, do którego podeszli i pozytywnie zaliczyli senesi Wojciech Pawłowicz zdał na 2 dan, natomiast sempai Marek Chmura zdał na 1 dan.
Osu!

07.LETNI OBÓZ – KARPACZ 2011

W dniach od 25.06-03.07 2011 r. w Karpaczu odbył się letni obóz karate kyokushin zorganizowany przez kluby karate zrzeszone w Zachodniopomorskim Okręgowym Związku Karate Kyokushin. W obozie uczestniczyło ogółem 116 osób z 7 klubów. Złocieniecki klub reprezentowali: Dorian Kaziszyn, Paulina Ostrzycka, Zuzanna Lichwa, Maksymilian Kapuściński, Krystian Kaziszyn, Aleksandra Janiszewska, Angelika Szczecińska, Agnieszka Reczko, Paweł Pawłowicz, Justyna Pawłowicz, Jagoda Pawłowicz, Jakub Pawłowicz.
Opiekunem grupy byli sensei: Wojciech Pawłowicz i Piotr Michaś.
Karatecy brali udział w treningach, które odbywały się trzy razy dziennie w trzech grupach podzielonych w zależności od stopnia zaawansowania. Oprócz treningów uczestnicy obozu wyjeżdżali na wycieczki zwiedzając bardzo ciekawe miejsca. W miasteczku Adrszpach w Czechach podziwiali formy piaskowe wyglądem kojarzące się z erą dinozaurów. Podczas pieszej wycieczki, zdobyli zamek Chojnik, w którym mogli podziwiać średniowieczne komnaty zamkowe, piękny widok z wierzy na okolicę oraz wysłuchać legendy o zamku i jego władcach. Zwiedzając Świątynię Wang wysłuchali historii kościoła, która wyjaśniła w jaki sposób ta piękna budowla dotarła do nas ze Skandynawii. Korzystając z pogody odwiedzili kąpielisko miejskie, a niezapomnianą atrakcję stanowiła zabawa w Aqva-parku w Hotelu Gołębiewski z wieloma atrakcjami. Uczestnicy obozu, brali także udział w zawodach sportowych, dyskotekach, ognisku. Koniec obozu to egzamin na stopnie kyu, który większość ze zdających zaliczyła pozytywnie.
OSU!

06. MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ W ŚWINOUJŚCIU

W dniach 4-5.06.2011 w Hali Sportowej Gimnazjum Publicznego nr 1 przy ul. Witosa 12 w Świnoujściu, odbył się VII Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta miasta Świnoujście. Startujący przez dwa dni rywalizowali ze sobą w konkurencjach kata, kumite light kontakt, semi kontakt oraz kumite full contact powyżej 18-go roku. W tegorocznym turnieju w konkurencjach wzięło udział ok. 120 zawodników i zawodniczek z 15 ośrodków. W klasyfikacji drużynowej nasz klub zajął   UWAGA !!! –  2  MIEJSCE.
Ze Złocieńca startowali: Marcel Wiszniewski, Agnieszka Reczko ( 3 m kat. kata), Roksana Kulczyńska, Justyna Pawłowicz ( 1 m. w kat. kata i 2 m. w kat. kumite) , Karolina Śmigielska ( 2 m. w kat. kumite), Angelika Szczecińska( 2 m. w kat. kumite) , Jagoda Pawłowicz, Paulina Ostrzycka, Kinga Barańska ( 2 m. w kat. kata i  2 m. w kat. kumite), Angelika Rumak ( 3 m. w kat. Kumite), Jakub Pawłowicz ( 2 m. w kat. kata i 1 m. w kat. kumite)

05. TURNIEJ Z OKAZJI DNIA DZIECKA – DRAWSKO 2011

1 czerwca 2011 r. z okazji Dnia Dziecka w hali Gimnazjum w Drawsku Pom. odbył się turniej karate, w którym uczestniczyło około 70 zawodników z Drawska oraz Złocieńca.
Oto wyniki poszczególnych konkurencji i kategorii:
Ćwiczenia wolne do 8 lat
1. Broniszczak Nikodem
2. Ryndzionek Marcin
3. Gloc Aleksandra
Kumite 8-9 lat
1. Kapuściński Maksymilian
2. Skórka Wiktoria
3. Zdyr Patrycja
Kumite dziewcząt 10-11 lat
1. Kulczyńska Roksana
2.Dawidowska Katarzyna
3. Piekarska Joanna
Kumite chłopców 10-11 lat
1. Dybowski Mateusz
2. Krawczyk Klaudiusz
3. Andruszko Stanisław
Kumite 12-13 lat
1. Łuksza Jakub
2. Spychała Patryk
3. Sobczak Łukasz
Kumite dziewcząt 14-15 lat
1. Pawłowicz Jagoda
2. Szczecińska Angelika
3. Ostrzycka Paulina
Kata gr. początkująca
1. Skórka Wiktoria
2. Olszewska Ilona
3. Dawidowska Kasia
Kata gr. średniozaawansowana
1. Ostrzycka Paulina
2. Domański Dawid
3. Żołądkiewicz Maciej
Kata gr. zaawansowana do 11 lat
1. Andruszko Stanisław
2. Wiszniewski Marcel
3. Wiska Eliza
Kata gr. zaawansowana pow. 13 lat
1. Barańska Kinga
2. Domańska Weronika
3. Śmigielska Karolina
OSU!

04. II Transgraniczne Dni Sportu

W dniach 7-8 maja w Złocieńcu odbyły się II Transgraniczne Dni Sportu. Pierwszego dnia imprezy podczas uroczystego otwarcia  zostali uhonorowani  najlepsi sportowcy z terenu naszego powiatu jak również z zaprzyjaźnionej niemieckiej gminy Feldberg. Uroczystej dekoracji najlepszych, oprócz władz lokalnego samorządu, dokonywali również znani polscy olimpijczycy m.in Wojciech Fortuna, Marek Łbik, Zenon Licznerski. Nasz klub dał pokaz swoich umiejętności w 15 minutowym występie.

03. Mistrzostwa Polski juniorów

Dnia 3 maja 2011 roku w Hali widowiskowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się XII Mistrzostwa Polski juniorów z udziałem 141 zawodników z 45 ośrodków.
Otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent Miasta.
Sędzią głównym był shihan A. Drewniak a sędzią technicznym shihan E. Dadzibug.
Organizatorem mistrzostw był Łomżyński Klub Karate kierowany przez sensei Dariusza Syrnickiego. Ze Złocieńcu startowali: Kevin Kniaziuk, Dawid Fasiczka, Jakub Pawłowicz który zdobył brązowy medal w kategorii do 65 kg.

02. Otwarty Turniej Wschodnich Sztuk Walki – Szczecin Open 2011

W dniu 16.04.2011 roku, na sali sztuk walki przy Torze Kolarskim przy ul. Wojska Polskiego 246 w Szczecinie, odbył się Otwarty Turniej Wschodnich Sztuk Walki – Szczecin Open 2011. Zawody objęte były Mecenatem Prezydenta Miasta Szczecina. W turnieju udział wzięło 188 zawodników z 9 ośrodków z terenu województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego, którzy reprezentowali style kyokushin karate oraz ju-jitsu. Nasz klub reprezentowali: Kevin Kniaziuk, Dawid Fasiczka, Jakub Pawłowicz pod opieką Wojciecha Stawickiego oraz sensei Wojciecha Pawłowicz.

01. Makroregion Koszalin 03/2011

W sobotę 26.03.2011r. w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego w Karate Kyokushin Koszalin 2011. W zawodach udział wzięło 206 zawodników z 21 klubów okręgu.

Z naszego klubu startowali:

1. Śmigielska Karolina,
2. Pawłowicz Jagoda,
3. Ostrzycka Paulina – 2m. w kumite lekki kontakt młodziczek do 50kg,
4. Szczecińska Angelika – 1m. w kumite lekki kontakt młodziczek do 50kg,
5. Pawiłan Michalina – 3m w kumite lekki kontakt juniorek +55kg,
6. Rumak Angelika,
7. Barańska Kinga – 3m w kumite lekki kontakt juniorek do 55kg,
8. Jodłowski Daniel,
9.  Kniaziuk Kewin – 3m w kumite lekki kontakt juniorów do 65kg,
10. Fasiczka Dawid ,
11. Pawłowicz Jakub – 1m w kata oraz 3m w kumite lekki kontakt juniorów do 65kg,
12. Kobylarz Jarosław – 3m w kumite seniorów do 70kg,
13. Wojciech Stawicki – 3m w kumite lekki kontakt seniorów oraz 2m w kumite seniorów open.

Drużynowo zajęliśmy 3 miejsce zdobywając 23 punkty.

Zawodników przygotowywali sensei Wojciech Pawłowicz oraz Wojciech Stawicki.

  1. W dniu 16.04.2011 roku, na sali sztuk walki przy Torze Kolarskim przy ul. Wojska Polskiego 246 w Szczecinie, odbył się Otwarty Turniej Wschodnich Sztuk Walki – Szczecin Open 2011. Zawody objęte były Mecenatem Prezydenta Miasta Szczecina. W turnieju udział wzięło 188 zawodników z 9 ośrodków z terenu województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego, którzy reprezentowali style kyokushin karate oraz ju-jitsu. Nasz klub reprezentowali: Kevin Kniaziuk, Dawid Fasiczka, Jakub Pawłowicz pod opieką Wojciecha Stawickiego oraz sensei Wojciecha Pawłowicz.