Galeria 2010

Zobacz Galerię zdjęć z Klubu Karate Kyokushin w Złocieńcu (flash) – zalecana przeglądarka Internet Explorer

26. Trening na śniegu 21.12.2010.

Ostatni  trening przed świętami przeprowadziliśmy hartowanie na śniegu. Był to krótki bieg połączony z kihonem przeprowadzony na dworze w temperaturze -100C.

25. Koszalin 18.12.2010.

18.12.2010 roku odbył się VII Otwarty Turniej Miasta Koszalina – Karate Kyokushin w formule full kontakt.  Z Naszego klubu miejsca medalowe zajęli:
1. Paulina Ostrzycka – 2 miejsce w kategorii młodziczek.
2. Jakub Pawłowicz – 1 miejsce w kategorii młodzik
3. Damian Chudyk – 2 miejsce w kategorii senior.

24. III Turniej Mikołajkowy Złocieniec 17.12.2010.

Wyniki turnieju:

Kategoria mieszana do 8 lat:

 1. Kapuściński Maksymilian
 2. Raczyński Dawid
 3. Bondaronek Damian

Kategoria mieszana 9, 10 lat:

 1. Wiszniewski Marcel
 2. Bondaronek Konrad
 3. Reczko Agnieszka

Kategoria mieszana 11, 12 lat:

 1. Sobczak Łukasz
 2. Burzyński Paweł
 3. Lurka Karol

Kategoria mieszana 13, 14 lat:

 1. Paulina Ostrzycka
 2. Angelika Szczecińska
 3. Pawłowicz Jagoda

Kategoria chłopcy 15 i więcej  lat:

1.       Fasiczka Dawid

2.       Kniaziniuk Kewin

3.       Dobrowolski Dawid

Kategoria dziewczęta 15 i więcej  lat:

 1. Pawiłan Michalina
 2. Janiszewska Aleksandra
 3. Barańska Kinga

Kategoria rodzice – kobiety:

 1. Teller Karolina
 2. Lurka Kazimiera
 3. Kapuscińska Marta

Kategoria rodzice – ojcowie:

 1. Kapuściński Piotr
 2. Raczyński Rafał
 3. św. Mikołaj

23. Legnica 27.11.2010.

27 listopada 2010 r w Hali sportowej OSIR ul. Lotnicza 52 w Legnicy odbył się VII Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin. W turnieju brało udział 220 zawodników z 52 klubów całej Polski . Nasz klub reprezentowani : Jakub Pawłowicz, który zakwalifikował się do półfinałów kata i w walkach był na pozycji 5-8 oraz Kinga Barańska, która w walkach również znalazła się na pozycji 5-8.

22. Trening Czaplinek.

Zdjęcia z treningu w filii klubu w Czaplinku.

21. V Otwarte Mistrzostwa Pomorza w Karate Kyokushin.

23.10.2010r.  w Złocieńcu odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Pomorza w Karate Kyokushin. Walki były toczone w sportowej atmosferze i z ogromnym zaangażowaniem karateków. 31 kategorii i ilość rozdanych medali może świadczyć o skali przedsięwzięcia.

W zawodach brało udział 181 zawodników z województwa zachodniopomorskiego  pomorskiego. Sponsorzy strategiczni zawodów to:  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w Warszawie Gazownia Koszalińska

Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin Złocieniec i OSiR Złocieniec. Bezpośrednio największy wkład pracy wnieśli Wojciech Pawłowicz, Marek Chmura. Nieocenioną pomocą wykazali się rodzice złocienieckich zawodników.

Sędzią głównym zawodów był prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Karate sensei  Andrzej Kłujszo.

Z naszego klubu startowali:

Lichwa Zuzanna, Boruchajzer Julia, Reczko Agnieszka, Pawłowicz Justyna, Śmigielska Karolina, Szczecińska Angelika, Pawłowicz Jagoda, Barańska Kinga, Ostrzycka Paulina, Pawiłan Michalina, Rumak Angelika, Kapuściński Maksymilian, Raczyński Dawid, Pawłowicz Bartosz, Wiszniewski Marcel, Bondaronek Konrad, Lurka Karol, Pawłowicz Jakub, Kobylarz Jarosław.

Medalowe miejsca zajęli:

I.                    Kata chłopców 10-11 lat:

Marcel Wiszniewski – złoto.

II.                Kata chłopców 14-15 lat:

Jakub Pawłowicz – złoto

III.             Kumite dziewcząt 12-13 lat do 50 kg:

Justyna Pawłowicz -brąz.

IV.              Kumite dziewcząt 12-13 lat powyżej 50 kg:

Karolina Śmigielska –srebro.

Angelika Szczecińska – brąz

V.                Kumite dziewcząt 14-15 lat do 55 kg:

Kinga Barańska – złoto.

Paulina Ostrzycka – braz

VI.             Kumite seniorów do 70 kg:

Kobylarz Jarosław – braz

20.  Świnoujście

W dniach 29-30 maja 2009 w Hali Sportowej Gimnazjum Publicznego nr 1
przy ul. Witosa 12 w Świnoujściu, odbył się
VI Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta miasta Świnoujście.
Startujący przez dwa dni rywalizowali ze sobą w konkurencjach kata, kumite, light contact oraz kumite full contact powyżej 18-go roku. W tegorocznym turnieju w konkurencjach wzięło udział 271 zawodników i zawodniczek z 21-ciu ośrodków 5 UE oraz zawodnicy z Ukrainy, a nawet tak egzotycznych dla nas krajów jak Tadżykistan czy też Czeczenia. Tak duża ilość startujących sprawiła że w poszczególnych kategoriach startowało od 14 do 28 zawodników!!
Ze Złocieńcu startowali następujący zawodnicy:

1. Marcel Wiszniewski (3 m. w kumite), 2. Paweł Burzyński (3 m. w kata), 3. Agnieszka Reczko, 4. Łukasz Sobczak, 5. Justyna Pawłowicz, 6. Angelika Szczecińska, 7. Kinga Barańska (3 m. w kumite), 8. Jakub Pawłowicz (1 m w kata i 2 m. w kumite), 9. Jarosław Kobylarz (3m. w kumite light contact i 3 m w kumite)

19. Karpacz

26.06.2010. członkowie naszego klubu wraz kolegami z Koszalina, Mielna, Drawska, Szczecinka, Ustki i Postomina wyjechali na letni obóz karate do Karpacza. Zakwaterowani byliśmy w ośrodku wypoczynkowym PATRYN. W czasie obozu codziennie odbywało się kilka treningów oraz wyjście na basen. Zorganizowaliśmy wycieczki do Pragi oraz do Western City. W przedostatnim dniu obozu odbył się egzamin na stopnie kyu. Do Złocieńcu wróciliśmy 5.07.2010.

18.  Kraków

W dniach 21 – 25 lipca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się XXXVII Wschodnioeuropejski Letni Obóz Karate Kyokushin Kraków 2010 z udziałem ponad 350 uczestników, w większości kierowników ośrodków i instruktorów posiadających czarne i brązowe pasy oraz zagranicznych gości z Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Słowacji i Węgier.
Prezydent Europejskiej Organizacji Kyokushin shihan Antonio Pinero poprowadził treningi wraz z Mistrzem Europy sensei Pablo Estensoro. W zgrupowaniu na AWF uczestniczyła także 20 osobowa Kadra Narodowa przygotowująca się do ME.
Treningi odbywały się cztery razy dziennie. Wieczorne treningi poświęcone były powtórce Kata. Nocny trening rozpoczął się od nauki Tekki sono Flamenco.

Ze Złocieńca w obozie uczestniczyli sensei Wojciech Pawłowicz i sempai Marek Chmura i Wojciech Stawicki. Do egzaminu na 1 kyu przystąpił Marek Chmura. Po ciężkim dwudniowym egzaminie otrzymał certyfikat na ten stopień.

17.  Trening na jeziorem Siecino

4.08.2010r. przeprowadziliśmy letni trening nad jeziorem Siecino (ośrodek Drawa). Zajęcia prowadzone były w wodzie na różnych głębokościach przez co wykonywane techniki były w sposób bardzo utrudniony. Wszystko zakończyliśmy kumite na głębokości około 1,4m.

16.  Gala Szczecinek

W dniu 05.06.2010r. Szczecinecki Klub Karate Kyokushin zorganizował I  Galę Karate Kyokushin, w której udział wzięli: kadra Polski w poszczególnych kategoriach wagowych oraz kadra naszego województwa. W najcięższej kategorii wystąpił zawodnik naszego klubu Wojciech Stawicki, który swoja walkę wygrał przed czasem. Zaprezentował wysoki techniczny przez co został zakwalifikowany do kadry Polski. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszyły się zorganizowane przez nas pokazy. W jednej części wystąpili zawodnicy i trenerzy ze Złocieńca (sensei Wojciech Pawłowicz, Marek Chmura, Wojciech Stawicki), Drawska ( sensei Karol Korczyński), Łobza (Dawid Macyszyn). W drugiej członkowie Szczecineckiego Klubu Karate Kyokushin na czele z senseiem Wojciechem Hurką.

15.  Makroregion-Poznań 13.03.10

W sobotę 13 marca 2010r w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Seniorów, Juniorów Młodszych oraz Młodzików w Karate Kyokushin. Udział w zawodach wzięło 180 zawodników z 35 ośrodków regionu. Seniorzy, rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach: kata kobiet, kata mężczyzn, kumite kobiet full contact, kumite kobiet lekki kontakt open, kumite full contact mężczyzn, kumite lekki kontakt mężczyzn, walki reżyserowane. Natomiast juniorzy młodsi rywalizowali w kategoriach: kata juniorek młodszych, kata juniorów młodszych, kumite lekki kontakt juniorek młodszych, kumite lekki kontakt juniorów młodszych, walki reżyserowane oraz młodzicy w kategoriach: kata młodziczek, kata młodzików, kumite lekki kontakt młodziczek, kumite lekki kontakt młodzików, walki reżyserowane. Nasz klub reprezentowali Wojciech Stawicki, Jarosław Kobylarz, Jakub Pawłowicz i Kinga Barańska.

Jakub Pawłowicz zdobył złoty medal w konkurencji kumite młodzików.

14. Szczecinek 03.10

W sobotę 27 marca w Szczecinku, ponad 90 zawodników z 9 najsilniejszych ośrodków Karate Kyokushin z Pomorza, wystartowało w III Otwartych Mistrzostw Pomorza w Karate Kyokushin. Były to zawody, w których mogli wykazać się młodzicy (14-15lat), juniorzy młodsi (16-17lat). Zaprezentowali oni swoje umiejętności w dwóch konkurencjach kata i kumite.  Złocieniec reprezentowały następujące zawodniczki: Jagoda Pawłowicz oraz Kinga Barańska, która zdobyła 3 m w kumite młodziczek.

13.  Mielno-24.04.10

24 kwietnia 2010r w Mielnie odbyły się finały XI Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży
w Karate Kyokushin. Łącznie w zawodach udział wzięło 248zawodników z 11 najsilniejszych ośrodków województwa zachodniopomorskiego. Startujący rywalizowali ze sobą w konkurencjach kata i kumite. Medale zdobyli następujący zawodnicy.
Złocieniec reprezentowało 23 zawodników ze. Medale zdobyli następujący zawodnicy:

Agnieszka Reczko 1m w kata do 10 lat, Burzyński Paweł -1m w kata do 11 lat, Justyna Pawłowicz – 2 m w Kumite do 12 lat, Łukasz Sobczak – 2m w kata i 3 m w kumite do 12 lat, Kinga Barańska – 3m w kata i kumite do 15 lat, Jakub Pawłowicz 2 m w kata i Kumite do 15 lat, Jarosław Kobylarz – 3 m Kobylarz Kumite 18 lat

12. Trening dzieci

11. Fotografie sempajów/senseja

10. Basen

Tradycyjnie na ostatnim treningu w 2009r. przeprowadziliśmy trening kondycyjny na basenie w Świdwinie.

Tak na „mokro” pożegnaliśmy  Stary Rok.

09. Mikołajki 2009

22.12.2009r. zorganizowaliśmy Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy w podziale na kategorie:

1. Dzieci do 10 lat

2. Dzieci do 12 lat

3. Dzieci do 14 lat

4. Dorośli – zawodnicy

5. Dorośli – goście oraz rodzice

Na koniec turnieju Mikołaj – Jakub oraz Mikołaj –Darek wręczyli wszystkim paczki.

08. Pokaz na tańcach

20.12.2009r. na Turnieju Tańca Towarzyskiego w Złocieńcu dzieci i młodzież z naszego klubu zaprezentowała swoje umiejętności w trakcie krótkiego pokazu.

07. Egzamin

18.12.2009r. Sensei Andrzej Kłujszo przeprowadził egzamin na stopnie kyu dla dzieci i dorosłych naszego klubu.

06. Krosno

8 listopada 2009 roku w Krośnie w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR odbył się VI Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin. Organizatorem imprezy był Krośnieński Klub Kyokushin Karate.

W zawodach udział wzięło 212 zawodników z 50 klubów Karate Kyokuhin z całego kraju.. Sędzią głównym był Sensei Andrzej Krawontka 4 Dan. Zawodom kibicowało ponad 1000 osób. Z naszego klubu startowali: Jakub Pawłowicz i Jarosław Kobylarz.

05. XXVI Pucharze Polski Seniorów Karate Kyokushin Bydgoszcz

Nasz reprezentant Wojciech Stawicki  w dniach 14-15 listopada 2009r. startował w XXVI Pucharze Polski Seniorów Karate Kyokushin Bydgoszcz 2009 i zajął tam 4 miejsce w kategorii kumite (walka) +90 kg.

04. I Puchar  Pomorza  w Karate Kyokushin- Drawsko Pom. 21.11.2009r.

Z naszego klubu startowało 15 zawodników.

03. IX Otwarte Mistrzostwa Szczecinka Dzieci w Karate Kyokushin (24.10.2009.)

IX Otwarte Mistrzostwa Szczecinka Dzieci w Karate Kyokushin (24.10.2009.) – z naszego klubu startowało 10 osób.

02. IV Mistrzostwa Pomorza Karate w Złocieńcu

Już po raz czwarty byliśmy organizatorem Mistrzostw Pomorza Karate Kyokushin.

W zawodach brało udział 191 zawodników z 11 klubów województwa zachodniopomorskiego  pomorskiego i mazowieckiego .

Sedzią głównym zawodów był prezes Zachodniopomorskiego Okregowego Związku Karate sensei  Andrzej Kłujszo – 2 dan .

01. Wisła 2009

W dniach 22.06.09. do 30.06.09. odbył się obóz szkoleniowy w Wiśle.

Z naszego klubu udział wzięli: Bartosz Pawłowicz, Mateusz Szamszon, Marcel Wiszniewski, Jakub Pawłowicz, Agnieszka Reczko, Justyna Pawłowicz, Jagoda Pawłowicz.