Letni obóz karate w Małym Cichym 8.07.2013

Od 29 czerwca do 8 lipca 2013 r. odbył się w Małym Cichym pod Zakopanem letni obóz karate organizowany przez Zachodniopomorski Okręgowy Związek Karate przy współudziale Klubu Karate Kyokushin Złocieniec.

W obozie uczestniczyły 93 osoby z województwa zachodniopomorskiego (Koszalina, Mielna, Białogardu, Drawska Pom., Złocieńca, Reska).
Treningi prowadzone były w trzech grupach wiekowych. W czasie obozu odbyły się dwie bardzo udane dyskoteki, podczas których swoje układy taneczne prezentowały zarówno dziewczynki jak i chłopcy podczas bitwy tanecznej. Konkurs na najlepiej przyrządzoną kiełbaskę w czasie grilowania, a także dzień sportu połączony z rywalizacja w grupach to kolejne imprezy, w których dobrej zabawie towarzyszyły duże emocje dzieci.

Uczestnicy obozu odbyli wycieczki piesze w Dolinę Strążyską, a także na Halę Gąsienicą, na której mieści się przepiękne schronisko tatrzańskie Murowaniec. Odwiedzilismy znany w całym regionie i nie tylko Aqva Park Tatrlandia. Jest on jednym z najbardziej atrakcyjnych obiektów tego typu na Słowacji, można w nim skorzystać z ponad 30 zjeżdżalni różnego typu, z wielu basenów z kaskadami, a także innych atrakcji. Zwiedziliśmy również ciekawe miejsca Zakopanego: Gubałówkę (wycieczka piesza), skocznie narciarskie (Wielką Krokwię), a także słynne Krupówki. W ostatnim dniu obozu karatecy zwiedzali także Sanktuarium Maryjne na Krzeptówkach, a następnie zrobili pamiątkowe zakupy na targu pod Gubałówką.

Obóz zakończył się egzaminem na stopnie uczniowskie kyu.